Dom klasyczny czy nowoczesny? Dowiedz się, co wybrać dla siebie!

Data dodania: 12.06.2018


Jeżeli jesteś w trakcie takiego wydarzenia, jak budowa domu, na pewno masz już w swojej wyobraźni to, jak mógłby on wyglądać. To idealne miejsce powinno zazwyczaj być sporych rozmiarów, elegancko urządzone i posiadać sporo wolnej przestrzeni, aby mieszkańcy mogli czuć się w pełni swobodnie. Niektórym nie zależy jednak na wielkiej willi z tarasem, wolą raczej spędzić życie w małym i przytulnym domku – najczęściej z piętrem. Coraz częściej w Polsce widywane są drewniane domy skandynawskie – to doskonała alternatywa dla tradycyjnej budowy domu. Jeżeli interesuje cię określony projekt domu – udaj się do doświadczonego dewelopera, który pomoże ci wybrać idealne miejsce dla siebie. Pamiętaj, że będziesz mieszkał w swoim domu nie przez tydzień, ale prawdopodobnie przez najbliższe kilkanaście lat – musi on być bardzo dobrze dopasowany do twoich potrzeb.

Sprzedaż domów i apartamentów Kołobrzeg

Budowa domu to wydarzenie, które wymaga określenia – już na wstępie – tego, jak ma wyglądać bryła budynku. Dom, w którym masz wkrótce zamieszkać może nawiązywać do stylu klasycznego – w takim przypadku będzie on wyposażony zazwyczaj w parter oraz jedno piętro lub poddasze użytkowe. Dach będzie miał w swojej konstrukcji klasyczne ozdobniki architektoniczne – minimalizm jest w tym przypadku niewskazany. Nowoczesna rezydencja z kolei rządzi się innymi prawami – proste formy oraz stonowana kolorystyka to charakterystyka domu z przyszłości. Prosta bryła bez zbędnych ozdób jest dużo prostsza do postawienia oraz ma bardzo dobre warunki termoizolacyjne.

Deweloper domy Szczecin

Chcesz, aby charakter twojego domu był wyraźnie określony? Możesz to zrobić poprzez odpowiednią elewację budynku oraz rodzaj wykończenia dachu. W domach tradycyjnych elewacja ma zazwyczaj jedną kolorystykę i wykorzystuje się przy niej takie materiały jak tynk. Nowoczesny dom może posiadać elementy drewniane lub betonowe na elewacji. Dzięki temu możemy zyskać bardziej modernistyczny wygląd budynku, który przyciągnie wzrok przechodniów. Projekt domu już na wczesnym etapie wymaga określenia rodzaju elewacji – pamiętaj o tym i przekaż swoją decyzję takiej osobie, jak doświadczony deweloper. Co z aranżacją wnętrza? Powinna ona zdecydowanie odpowiadać wyglądowi budynku na zewnątrz – czy wyobrażasz sobie klasyczny dom z nowoczesnym wnętrzem? Albo nowoczesną bryłę z klasycznym urządzeniem wewnątrz? Nie jest to zbyt dobry pomysł. W klasycznych domach nie zbraknie bibelotów, jak książki, pamiątki i inne przedmioty. Domy nowoczesne stawiają raczej na minimalizm urządzenia domu.

Nowe domy Szczecin