Dom piętrowy czy parterowy

Data dodania: 19.10.2018


Projekt domu piętrowego jest wciąż bardzo popularnym wyborem wśród Polaków, ale przegrywa z projektem domów wyposażonych w poddasze użytkowe. Mimo tego, wciąż powstaje wiele nieruchomości z jedną kondygnacją lub nawet z dwiema. Jakie są atuty tego rozwiązania? Z pewnością będzie to duża uniwersalność projektu, który będzie odpowiedni nawet przy mniejszej działce budowlanej, a także świetna prezentacja budynku wśród bardzo różnego otoczenia. Możesz perfekcyjnie dopasować nieruchomość do już istniejącej zabudowy.

Domy Szczecin

Deweloper domy Szczecin

Jeżeli mieszkasz w miejskiej okolicy, zdecydowanie łatwiej spotkasz dom z piętrem – domy parterowe bądź z poddaszem użytkowym kojarzone są raczej z obszarami wiejskimi i sielskim klimatem. Budynek piętrowy będzie po prostu dużo lepiej komponował się z wszelkiego rodzaju blokowiskami i biurowcami, które charakteryzują przestrzeń miejską. Jeżeli twoja działka nie jest zbyt rozległa, a musisz wybudować dom dla całej swojej rodziny – taki wybór jak projekt domu z piętrem jest niemal konieczny. Ciężko jest dostać w mieście sporą działkę – zazwyczaj są to niewielkie części ziemi, na których lepiej postawić dom wyższy. W mieście mamy do dyspozycji niewielkie parcele, dlatego projekt domu piętrowego daje ci dużo więcej możliwości budowy zabudowy, która pomieści nawet dużą rodzinę. Jeżeli postawisz na dom piętrowy, możesz wygospodarować kawałek działki na niewielki ogród – tak, to możliwe! Projekt domu piętrowego jest nieco bardziej wymagający, niż projekt domu parterowego, dlatego koniecznie udaj się do doświadczonego fachowca w tej dziedzinie.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Pamiętaj o tym, że projekt domu piętrowego to zdecydowanie szersze możliwości jeśli chodzi o wybór elementów architektonicznych. W ten sposób podkreślisz wyjątkowy projekt domu i wyróżnisz go na tle pozostałych nieruchomości. Domy parterowe są zdecydowanie mniej skomplikowane konstrukcyjnie i nie trzeba dobierać do nich schodów, ale nie wyglądają tak atrakcyjnie jak nieruchomość z piętrem. Możesz wyposażyć dom w balkon na piętrze, który jeszcze poszerzy powierzchnię twojego domu, a ty zyskasz przytulne miejsce na codzienny odpoczynek. Poznałeś właśnie atuty takiego rozwiązania, jak budowa domu piętrowego – czy zdecydujesz się właśnie na to rozwiązanie? Nie polecamy go jedynie w przypadku zamieszkiwania domu przez osoby starsze – codzienne wchodzenie po schodach może stanowić dla nich spore utrudnienie.

Nowe domy Szczecin

Sprzedaż domów w Kołobrzegu